مد و فشن

روانشناسی رنگ سفید در لباس

روانشناسی رنگ سفید در لباس

روانشناسی رنگ سفید در لباس

روانشناسی رنگ سفید در لباس

در دنیای رنگ‌ها، هر رنگی معنای خاص خودش را دارد و احساس ویژه‌ای را منتقل می‌کند. به همین دلیل است که می‌گویند رنگ لباس‌های موجود در کمد شما، بیان‌کننده نوع شخصیت و روحیات شماست. در این مطلب می‌خواهیم روانشناسی رنگ سفید را بررسی کنیم.

رنگ‌ها در هر فرهنگ و ملتی معنای خاص خودشان را دارند. این‌طور نیست که همه جای دنیا افراد نسبت به هر رنگ، احساسی مشابه داشته باشند. سفید هم درست مانند هر رنگ دیگر، می‌تواند با توجه به فرهنگ ملل مختلف، نماد مفاهیم متفاوتی باشد. برای مثال در برخی فرهنگ‌ها، رنگ سفید نماد شادی و پاکی است و با عروس‌خانم‌ها، درمانگران و فرشتگان در ارتباط است. به همین دلیل حس پاکی و معصومیت، تمیزی و آرامش را منتقل می‌کند.
اما در برخی فرهنگ‌ها سفید نماد غم و مرگ است. برای مثال، در هندوستان رنگ‌های شاد نماد شادی هستند، اما سفید را در مراسم عزا می‌پوشند.

ویژگی‌های روانشناسی رنگ سفید کدامند؟

با توجه به مبحث روانشناسی رنگ‌ها، ویژگی‌های رنگ سفید به این صورت است:

خلوص و پاکی

رنگ سفید نشان‌دهنده خلوص و پاکی است. دراصل انتخاب رنگ سفید برای لباس عروس به این دلیل بود که باکره‌بودن و پاکی او را نشان دهد. طبق سنت‌ها، سفید را رنگی می‌دانستند که عاری از هرگونه لک و تیرگی است.

پاکیزگی و نظافت

ازآنجاکه تمیز نگه‌داشتن لباس‌هایی که به رنگ سفید هستند اهمیت زیادی دارد، می‌تواند نشان‌دهنده تمیزی و پاکیزگی افراد باشد. در مراکز درمانی هم به همین دلیل از این رنگ استفاده می‌کنند.

طراوت و تازگی

ازآنجاکه بسیاری از شکوفه‌ها به رنگ سفید هستند، این رنگ در لباس هم می‌تواند نماد طراوت و شروع دوباره باشد. به‌نوعی حس «نو شدن» را منتقل می‌کند. افرادی که سفید می‌پوشند می‌توانند افرادی سرزنده به نظر بیایند.

سرد بودن و انزوا

از جنبه‌های منفی رنگ سفید این است که حس تنهایی و منزوی بودن افراد را منتقل می‌کند. افرادی که بیشتر از هر رنگ دیگری سفید می‌پوشند می‌توانند از نظر روابط اجتماعی، سرد به نظر بیایند.

قدرت و جذابیت

رنگ سفید می‌تواند نماد قدرت هم باشد. جنیفر لوپز، خواننده مطرح آمریکایی، در مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس‌جمهور این کشور، لباسی به رنگ سفید پوشیده بود. این لباس می‌تواند حس قدرت، جذابیت و پیچیدگی فرد را منتقل کند.

رنگ سفید در صنعت مد

در صنعت مد، رنگ سفید می‌تواند سبک‌های مختلفی را به تصویر بکشد. افرادی که بیشتر لباس‌هایشان را از رنگ سفید انتخاب می‌کنند، حرفه‌ای، امروزی، رسمی و زیبا به نظر می‌رسند، بدون اینکه حس مغرور بودن را به ما منتقل کنند.
ازآنجاکه لباس سفید در بیشتر موارد با پاکی و خلوص در ارتباط است، افرادی که در محیط کار یا رویدادهای تجاری لباس سفید می‌پوشند، حسی از اعتماد در اطرافیان ایجاد می‌کنند. کاری که بسیار ی از رنگ‌های دیگر از پس آن برنمی‌آیند.

رنگ سفید خیلی ساده توجه اطرافیان را جلب می‌کند. به همین دلیل افرادی که سفید می‌پوشند می‌توانند افرادی باشند که اعتمادبه‌نفس دارند.

برای مطالعه مطالب بیشتر و همچنین خرید عمده پوشاک زنانه با کیفیت، به سایت مژنتا سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
0 محصول سبد خرید
خانه
0 علاقه مندی
Call Now Button